Ders Zili Çaldı mı?

Değerli velilerim ve sevgili öğrencilerim;

Her ders yılı basında içimi bir heyecan kaplar. Çocukluğumu, yeni defter, kitap, kaplık kokusunu hissederim. Sanki “Hababam Sınıfından” Adile Naşit o tatlı gülümsemesiyle telaşla zili çalıyor ve biz sınıflarımıza doluşuyormuşuz gibi hayal ederim.

Ancak bu sene pandemi süreci ve öncesinde yaşadıklarımız bizi biraz buruk kıldı, sınıflara hızla doluşamadık sanki, tam hasret gideremedik.

Peki neler oluyor? Ders zili gerçekten çaldı mı?

Bu sorunun yanıtı hem evet hem hayır…

Çünkü bazı özel okullar sınav hazırlık gruplarını tedbirlerini alarak yüz yüze eğitime başlattı. Diğer gruplara online dersler yapılıyor. Devlet okulları eba ve öğretmenleri aracılığıyla online dersler yapıyor. Çocuklarımız günün çoğunda evde, sıkılıyor, buradan bakıldığında süreç çok da net değil, veliler olarak şaşkınız. O halde ne yapalım?

Öncelikle soğukkanlı ve sakin olalım.

Çünkü süreç hepimiz adına aynı işliyor. Ancak zaman kaybetmeden kendi çözümlerimizi de üretelim. Virüsten dolayı kalabalığa giremiyoruz o zaman tekil çözümler yaratalım. Zamanımız kıymetli ve eğitim çok değerli, giden zamanı telafi şansımız yok. Çocuklarımıza mutlaka kitap okutalım onlarla birlikte okuyalım. Yaş gruplarına göre varsa evde yapabileceğimiz etkinlik ve kaliteli aktivitelere öncelik verelim. Çocuklarımızı dinleyelim zaman ayıralım, online derslerini takip edelim. Daha büyük öğrencilerde gerekli ise ders takviyesi alalım, bir uzmanla görüşelim ve planlı şekilde sınav hazırlık sürecini yönetelim.

Çocuklarımızı mutlaka günlük ders çalışma konusunda motive edelim, varsa ödev takibini yapalım, destek olalım. Unutmayın ki bu günler de geçecek… Umuyoruz ki bizlerin de dikkat ve çabasıyla yine eski günler gelecek.

O zamana kadar bol sabır ve kolaylıklar diliyorum. İhtiyaç duyarsanız yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum.

Mutlu, sağlıklı ve başarılı günlere…

                                                                                     Bilge ALAGÖZ

Neler yapıyorum? Öncelikli olarak Ataşehir Özel Matematik Dersi ve Ataşehir Özel Biyoloji Dersi veriyorum. Tüm öğrencilerimi bekliyorum.

Bir cevap bırak (yorumunuz onaylandıktan sonra gözükecektir)