S: Okulda anlayabiliyorum ama daha sonra kisa sure icinde unutuyorum. Neden?

C: Öğrenme gerçekleştikten sonra etkili olabilmesi ve bilgilerin uzun süreli belleğe atilabilmesi için düzenli tekrar şarttır. Konu tekrarlari günlük, haftalık ve aylık olarak planlanmalidir.

S: Konuyu anlıyorum ama soruları çözemiyorum ya da çok fazla yanlışım çıkıyor ne yapmalıyım?

C: Konu iyice anlaşıldıktan sonra mutlaka çözümlü örneklere bakılmalı ardından kolaydan zora doğru test çözülmelidir. Bu aşamada en önemli faktör çözülemeyen soruların hızla öğretmene  sorulmasıdır. Çünkü çözülemeyen soru anlaşılamayan kısım demektir.

S: Okul sınavlarında notlarım yüksek ancak sınav puanlarım çok düşük geliyor. Nedeni ne olabilir ?

C: Okul takviye ve klasik yazılı sistemi ile sınav hazırlığı farklı disiplinlerdir. Mutlaka bir profesyonelden yardım alinmalidir.

S: Sınav hazırlık sürecinde kendime zaman ayiramiyorum sanki ders çalışmak dışında hiçbir şey yapamıyorum çok bunaldim. Öneriniz ne olur?

C: Sınav hazırlığı disiplin isteyen uzun soluklu bir süreçtir. Ancak sürekli ve sadece ders çalışmak anlamına da gelmez. Koçluk sistemimiz sayesinde hem düzenli derslerinizi alır, programınıza uygun ve hedef soru sayınıza göre çalışır hem de kısa aralıklarla kendinize zaman ayırabilirsiniz.